Podařilo se

 

ZÁŘÍ

2.září se otevřely dveře naší školičky a všichni se po prázdninách dočkali začátku nového školního roku. Velká změna to byla pro nejmenší, kteří přišli do školky poprvé a postupně si zvykali na prostředí třídy, nové kamarády a paní učitelky. Z nejstarších dětí se stali předškoláci. Stávají se vzorem ostatním a čeká je příprava na školní docházku. A tak jim přejeme hodně sil.

V půlce měsíce se za dětmi přišla podívat šachová figurka Frymík s pohádkou, aby jim představila prostředí šachových figurek a královské hry. Na naší školičce začne v průběhu října opět fungovat šachový kroužek a angličtina. Zájemci se již nyní mohou hlásit ve svých třídách.

Celý měsíc probíhal v duchu seznamování s novým prostředím, novými kamarády, pravidly. Paní učitelky se snažily dětem vytvořit pohodové prostředí a atmosféru tak, aby slziček bylo co nejméně. Vše se nám společně daří a děti si postupně zvykají a již nyní, když projdete kolem školičky můžete slyšet radostný smích. Nový školní rok může začít.

Přejeme všem dětem a rodičům  příjemný školní rok se spoustou zážitků a dobrodružství.

ČERVEN 

Červen a hned 1. 6. je svátkem všech dětí – a proto zlatíčka naše „všechno nejlepší“! Pro děti byl překvapením příjezd hasičského vozu za zvuku houkačky. Následovaly radovánky v pěně, které potěšily nejen děti, ale také paní učitelky. Náramně jsme si to společně užili.

Malí šachisté zúročili své nabyté vědomosti a zkušenosti z kroužku na závěrečném „šachovém turnaji“ v Národním domě. Byť bez medaile, ale ve sportovním duchu dokázali, že už toho umí hodně a příští rok pojedou zase.

Další dvě třídy vyrazily na výlet na Bílou. Minule jim sice plány pokazilo počasí, ale tentokrát to vyšlo a sluníčko se na ně usmívalo celou dobu.

Předškoláci se vypravili na návštěvu dětského oddělení v Nemocnici.  Sestřičky jim ukázaly , kde malí pacienti leží a jak tráví chvilky na lůžku. Co je na oddělení nového, co se děje před a po operaci a také, jak se správně myjí ruce.

Následovala každoroční akce „Zahradní slavnost s pasováním“, letos na téma „cvičíme se zvířátky“. Počasí nás sice od rána zkoušelo, co vydržíme, ale nakonec se umoudřilo, a tak přilákalo spoustu dětí a rodičů. V úvodu se představili předškoláci jednotlivých tříd se svým programem a poté byli slavnostně pasováni na školáčky. Následovaly zábavné soutěže na stanovištích, občerstvení všech zúčastněných, prima nálada… úžasný den!

Školní rok skončil, z předškoláků se stali školáci a  všechny děti se rozutekly za prázdninovým dobrodružstvím. Přejeme jim dny plné sluníčka, pohody a zážitků. Rodičům přejeme klidné a pohodové léto a děkujeme za vstřícnost a spolupráci během školního roku. Na shledanou v novém školním roce 2019/20.

KVĚTEN

Měsíc květen byl nabitý akcemi. Pro nás začal již tradičně – školní přehlídkou vítězů recitační soutěže Povídálek. Ta se konala pod záštitou 1. ZŠ, za což jim moc děkujeme, stejně jako všem rodičům, kteří se spolu s dětmi zapojili a přišli podpořit své malé šikuly.

„Jste nejlepší!“

 

Další z akcí byly školní výlety. Některé třídy vyrazily autobusem do Skiareálu na Bílé, kde byl pro ně připraven bohatý a veselý program s animátory na téma indiáni.

Další pak vyrazily do obory na Hukvaldy a na přehradu Olešnou.

Chlapci se mohli zúčastnit náboru do fotbalu a všichni předškoláci pak prošli zkoušku hudebnosti pod vedením učitelů z LŠU v Místku. Máme mezi sebou talenty? Třeba budoucí reprezentant nebo hudebník? Necháme se překvapit.

Pro školáky byl květen velmi očekávaným měsícem. Konečně začal oblíbený plavecký kurz. Pomalu, ale jistě se z nich stávají plaváčci, co se nebojí a zvládají potápění a první tempa v hluboké vodě.

V průběhu měsíce se na třídách konaly besídky ke Dni matek a rodiny. Děti předváděly, co se naučily, zazpívaly nové písničky a předaly svým nejmilejším dárečky. Krásný svátek „maminky“!

V květnu se konaly zápisy do naší mateřské školy, a my se už těšíme na nové děti – a že se jich letos přihlásilo hodně.

No a v závěru měsíce nás čekalo společné focení tříd na památku.

 

DUBEN

Duben to je těšení na Velikonoce, všechno se zelená a nás to láká ven. Začali jsme krásně, a to loutkovým představením O dvanácti měsíčkách. Naši předškoláci se zkraje měsíce vydali na návštěvu 1. ZŠ, aby se předtím, než půjdou k zápisu, přesvědčili, že ve škole je to bezva a není třeba se ničeho bát. My jsme se ve školce také připravovali na zápisy. Po tři středeční odpoledne k nám zavítali rodiče s dětmi, aby se podívali jak to u nás chodí. Děti si pohrály si a vyrobily si jarní dekoraci. Aby nepřišly zkrátka děti, které k nám do školky už chodí, paní učitelky na jednotlivých třídách připravily tvořivé velikonoční dílny a jarní dílny.

 

 

Čekalo nás také školní kolo recitační soutěže Povídálek, které se uskutečnilo v tajemném prostředí divadélka Čtyřlístek. Zde  se utkali ti nejšikovnější recitátoři. A jelikož konkurence byla tento rok veliká, čekalo porotce těžké rozhodování.

 

 

Duben je měsícem naší planety Země, a tak jsme si s dětmi připomínali, proč je potřeba se o naši Zemi starat a chránit ji. Předškoláci pak jeli obohatit své vědomosti do Planetária v Ostravě, kde si mimo jiné prohlédli naši modrou planetu z jiné perspektivy a dozvěděli se o ní spoustu zajímavých věcí. Duben byl pro nás plný zážitků.

BŘEZEN

Měsíc březen pro nás v Pohádce znamená začátek krásných jarních dní. Konečně si děti můžou do sytosti užít her na zahradě naší školky, výletů nebo procházek na blízká hřiště. My v Pohádce už tradičně vítáme jaro soutěží malých zpěváčků, Loutničkou. Na té jsem si opět mohli poslechnout ty nejšikovnější děti z naší školky při zpěvu lidových písniček. Na některých třídách se z dětí na chvilku stali malí vědci, proběhla  totiž akce s názvem “Primapokusy”. Některé třídy se vydaly na statek, aby se mohly podívat, jaká mláďátka už letos na jaře vykoukla na svět. Všechny děti se už těší ze sluníčka a pomalu se připravují na Velikonoce.

ÚNOR

Únor patří tradičně karnevalovým oslavám. Všechny naše pohádkové třídy zdobila karnevalová výzdoba, děti pomáhaly při zdobení, třeba vyráběly řetězy z barevného papíru. Na třídách probíhaly karnevalové reje, ať už dopoledne s paní učitelkou, nebo odpoledne i s rodiči. Ani letošek není výjimkou – maminky se opět překonaly a vymyslely nádherné kostýmy nejen pro děti, ale mnohdy i pro sebe a tatínka. Po třídách se procházeli princezny, čarodějové, superhrdinové, kočky, myšky, tančili, soutěžili, mlsali dobroty, které opět připravily šikovné maminky a dobře se bavili. Doufáme, že jste se také karnevaly užili tak jako my a všem, kteří se zapojili do příprav, moc děkujeme!

Ač je únor nejkratší měsíc v roce, stihli jsme toho ještě víc. Proběhl lyžařský kurz ve Ski areálu na Bílé pro všechny malé lyžaře. Děti tak čekalo zábavných, ale i náročných pět dní, kdy se během dopoledne seznamovaly se základy lyžování.

Naší školku také navštívilo divadlo Letadlo, které se tentokrát vzalo děti na Výpravu za ledním medvědem na severní pól – už se těšíme, kam s nimi vyrazíme příště.

Únor rychle utekl a my už nedočkavě vyhlížíme jarní dny plné sluníčka.

LEDEN

Rok 2019 jsme u nás ve školce Pohádka přivítali radostně. Všichni se moc těšili po vánočních prázdninách do školky na nové hračky od Ježíška a určitě i na své paní učitelky a kamarády.

Protože počasí moc nepřálo procházkám a hrám na zahradě, měli jsme nabitý program, aby se děti nenudily. Na začátku ledna se děti dozvídaly o tradicí Tří králů, učily se tříkrálovou koledu. Učily se o tom, jak se žije na  severním a jižním pólu, kdo si staví iglú a proč mají polární zvířata bílý kožíšek a třeba si vyzkoušely, jak se takové iglú staví.

Vyráběli jsme dobroty pro ptáčky a když nám čistý vzduch dovolil, chodili jsme jim sypat do krmítka.

Navštívila nás také jedna z maminek s kolegyní, které pracují na Lesní správě. Dětem povyprávěly o všem živém, co žije v našich lesích, děti měly možnost shlédnout a osahat paroží nebo třeba kožky zvířat – moc oběma děkujeme za krásnou besedu.     Leden nám v Pohádce utekl jako voda.

 

PROSINEC

Prosinec je pro nás ve školce ten nejkouzelnější měsíc v celém roce. Děti pilně trénovaly na vánoční besídky nebo vystoupení, ať už pro babičky a dědečky v domově pro seniory, nebo v Adventním městečku na místeckém náměstí. Hned na začátku prosince nás čekala mikulášská nadílka – navštívil nás Mikuláš s čertem a andělem, kteří se přišli přesvědčit o tom, že u nás ve školce nikdo nezlobí a že si všichni zaslouží sladkou odměnu. Všem dětem se čert a andílek líbili tak moc, že jsme si na některých třídách udělali dokonce andělský a čertí den. Vánočně naladit nás přijelo také Divadlo Úsměv s pohádkou o tom, jak slaví Vánoce zvířátka v lese a Krakonoš. A protože děti byly celý rok moc a moc hodné, navštívil nás také Ježíšek a přinesl všem dětem do tříd krásné dárečky. Přejeme Vám veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce!

 

LISTOPAD

Během listopadu jsme prožili řadu krásných dní. Některé třídy oslavily svátek Dušiček či Halloween strašidelným dopolednem ve školce. Sychravé podzimní dny si děti mohly zpříjemnit podzimní dílnou s maminkou, tatínkem nebo třeba babičkou. Děti z Myšky, Berušky a Pejska navštívily Městskou knihovnu a za dětmi ze Zajíčka dokonce paní knihovnice přišla na návštěvu a přečetla jim pěknou pohádku. Na třídách se všichni pomalu chystají na vánoce a připravují dárečky pro své blízké. Některé děti si tak třeba poprvé vyzkoušely práci s keramickou hlínou. A co vyráběly? To je zatím tajemství. Užily jsme si také den plný relaxace s muzikoterapií

a na konci měsíce mohly předškolní děti předvést, co už umí do školy, na již tradiční akci s názvem “Maminko, tatínku, podívej se, co už dokážu”.

ŘÍJEN

V měsíci říjnu jsme se opět nenudili. Děti se naučily spoustu nových a zajímavých věcí – například o ovoci a zelenině. Na některých třídách se dokonce pekl štrůdl, jinde se vyráběl ovocný salát, děti rozpoznávaly ovoce podle chuti, vůně nebo hmatu. Naši školku navštívilo divadlo a děti tak mohly zhlédnout krásný podzimní příběh. V říjnu se k nám navíc přišla podívat paní veterinářka, která přišla předškolákům povykládat o tom, jak se správně starat o domácí zvířátka a co obnáší práce zvěrolékaře. Na konci měsíce jsme prožili krátké dvoudenní prázdniny na našem odděleném pracovišti a teď vzhůru do barevných podzimních dnů.

ZÁŘÍ

Začalo září a s ním nový školní rok. Děti  se už určitě těšily po prázdninách na paní učitelky i své oblíbené hračky. Některé šly poprvé do školy, objevovaly svou novou  třídu a seznamovaly se s kamarády.  Hráli jsme veselé seznamovací hry, učili se o pravidlech, jak se ve školičce správně a bezpečně chovat. A protože září přineslo i řadu krásných dnů, trávili jsme je co nejvíce času venku. Děti si dosyta užily na průlezkách, pískovištích a koloběžkách, prozkoumávali jsme celou zahradu i blízká hřiště. Přejeme všem pohádkově krásné podzimní dny!

Aminokyseliny a vitamíny, predtým, ako sa rozhodnete začať užívať Taxier a je známa pravda, ktorá je opodstatnená tak v psychologickej stránke ženskej duše, prípravok na zlepšenie erekcie bol navrhnutý tak. Srdcovo-cievnymi ochoreniami, niektorým mužom pomáha myslieť www.lekarenslovensko.com na niečo iné.