Mateřská škola Pohádka - Třanovského

Mateřská škola se nachází na okraji městské části Frýdek, Statutárního města Frýdku-Místku. Je lehce dostupná městskou hromadnou dopravou a uspokojuje požadavky na umístění dětí k předškolnímu vzdělávání spádově širokému okolí.

Provoz mateřské školy byl zahájen v září 1982 a byl určen především pro děti z hornických rodin. S útlumem těžby uhlí v našem regionu se sociální prostředí obyvatel sídliště podstatně změnilo a v důsledku toho je skladba dětí docházejících v současné době do naší mateřské školy velice různorodá.
Areál školy je tvořen hospodářským pavilonem a třemi učebními pavilony, na které bezprostředně navazuje rozlehlá školní zahrada s dětskými hřišti.

1. ledna 1994 získala mateřská škola právní subjektivitu a stala se příspěvkovou organizací Statutárního města Frýdku-Místku.
Od roku 2003 má odloučené pracoviště na adrese Frýdek-Místek, Gogolova 239.

  • Dnes jsme dávali motýlkům přezrálý banán , protože Ti ho milují. Uvidíme, jestli nějaké přilákáme!

    Read more

    Naše pažitka nám moc chutná!

    Pažitka je oblíbenou zeleninou. Obsahuje hodně vitamínů, minerálů, riboflavinu, fosforu, železa, beta-karotenu a zvláště B2, C, vápník a draslík V květináči nám vydrží i doma přes zimu a budeme  mít po ruce zdroj vitamínu C. Šnytlík navíc podporuje trávení, je dobrý na jarní detoxikace a v neposlední řadě krásně kvete.

    Read more Naše pažitka nám moc chutná!