Podařilo se

ZÁŘÍ 2019

2.září se otevřely dveře naší školičky a všichni se po prázdninách dočkali začátku nového školního roku. Velká změna to byla pro nejmenší, kteří přišli do školky poprvé a postupně si zvykali na prostředí třídy, nové kamarády a paní učitelky. Z nejstarších dětí se stali předškoláci. Stávají se vzorem ostatním a čeká je příprava na školní docházku. A tak jim přejeme hodně sil.

V půlce měsíce se za dětmi přišla podívat šachová figurka Frymík s pohádkou, aby jim představila prostředí šachových figurek a královské hry. Na naší školičce začne v průběhu října opět fungovat šachový kroužek a angličtina. Zájemci se již nyní mohou hlásit ve svých třídách.

Celý měsíc probíhal v duchu seznamování s novým prostředím, novými kamarády, pravidly. Paní učitelky se snažily dětem vytvořit pohodové prostředí a atmosféru tak, aby slziček bylo co nejméně. Vše se nám společně daří a děti si postupně zvykají a již nyní, když projdete kolem školičky můžete slyšet radostný smích. Nový školní rok může začít.

Přejeme všem dětem a rodičům  příjemný školní rok se spoustou zážitků a dobrodružství.

ČERVEN 2019

Červen a hned 1. 6. je svátkem všech dětí – a proto zlatíčka naše „všechno nejlepší“! Pro děti byl překvapením příjezd hasičského vozu za zvuku houkačky. Následovaly radovánky v pěně, které potěšily nejen děti, ale také paní učitelky. Náramně jsme si to společně užili.

Malí šachisté zúročili své nabyté vědomosti a zkušenosti z kroužku na závěrečném „šachovém turnaji“ v Národním domě. Byť bez medaile, ale ve sportovním duchu dokázali, že už toho umí hodně a příští rok pojedou zase.

Další dvě třídy vyrazily na výlet na Bílou. Minule jim sice plány pokazilo počasí, ale tentokrát to vyšlo a sluníčko se na ně usmívalo celou dobu.

Předškoláci se vypravili na návštěvu dětského oddělení v Nemocnici.  Sestřičky jim ukázaly , kde malí pacienti leží a jak tráví chvilky na lůžku. Co je na oddělení nového, co se děje před a po operaci a také, jak se správně myjí ruce.

Následovala každoroční akce „Zahradní slavnost s pasováním“, letos na téma „cvičíme se zvířátky“. Počasí nás sice od rána zkoušelo, co vydržíme, ale nakonec se umoudřilo, a tak přilákalo spoustu dětí a rodičů. V úvodu se představili předškoláci jednotlivých tříd se svým programem a poté byli slavnostně pasováni na školáčky. Následovaly zábavné soutěže na stanovištích, občerstvení všech zúčastněných, prima nálada… úžasný den!

Školní rok skončil, z předškoláků se stali školáci a  všechny děti se rozutekly za prázdninovým dobrodružstvím. Přejeme jim dny plné sluníčka, pohody a zážitků. Rodičům přejeme klidné a pohodové léto a děkujeme za vstřícnost a spolupráci během školního roku. Na shledanou v novém školním roce 2019/20.

KVĚTEN 2019

Měsíc květen byl nabitý akcemi. Pro nás začal již tradičně – školní přehlídkou vítězů recitační soutěže Povídálek. Ta se konala pod záštitou 1. ZŠ, za což jim moc děkujeme, stejně jako všem rodičům, kteří se spolu s dětmi zapojili a přišli podpořit své malé šikuly.

„Jste nejlepší!“

 

Další z akcí byly školní výlety. Některé třídy vyrazily autobusem do Skiareálu na Bílé, kde byl pro ně připraven bohatý a veselý program s animátory na téma indiáni.

Další pak vyrazily do obory na Hukvaldy a na přehradu Olešnou.

Chlapci se mohli zúčastnit náboru do fotbalu a všichni předškoláci pak prošli zkoušku hudebnosti pod vedením učitelů z LŠU v Místku. Máme mezi sebou talenty? Třeba budoucí reprezentant nebo hudebník? Necháme se překvapit.

Pro školáky byl květen velmi očekávaným měsícem. Konečně začal oblíbený plavecký kurz. Pomalu, ale jistě se z nich stávají plaváčci, co se nebojí a zvládají potápění a první tempa v hluboké vodě.

V průběhu měsíce se na třídách konaly besídky ke Dni matek a rodiny. Děti předváděly, co se naučily, zazpívaly nové písničky a předaly svým nejmilejším dárečky. Krásný svátek „maminky“!

V květnu se konaly zápisy do naší mateřské školy, a my se už těšíme na nové děti – a že se jich letos přihlásilo hodně.

No a v závěru měsíce nás čekalo společné focení tříd na památku.

 

DUBEN 2019

Duben to je těšení na Velikonoce, všechno se zelená a nás to láká ven. Začali jsme krásně, a to loutkovým představením O dvanácti měsíčkách. Naši předškoláci se zkraje měsíce vydali na návštěvu 1. ZŠ, aby se předtím, než půjdou k zápisu, přesvědčili, že ve škole je to bezva a není třeba se ničeho bát. My jsme se ve školce také připravovali na zápisy. Po tři středeční odpoledne k nám zavítali rodiče s dětmi, aby se podívali jak to u nás chodí. Děti si pohrály si a vyrobily si jarní dekoraci. Aby nepřišly zkrátka děti, které k nám do školky už chodí, paní učitelky na jednotlivých třídách připravily tvořivé velikonoční dílny a jarní dílny.

 

 

Čekalo nás také školní kolo recitační soutěže Povídálek, které se uskutečnilo v tajemném prostředí divadélka Čtyřlístek. Zde  se utkali ti nejšikovnější recitátoři. A jelikož konkurence byla tento rok veliká, čekalo porotce těžké rozhodování.

 

 

Duben je měsícem naší planety Země, a tak jsme si s dětmi připomínali, proč je potřeba se o naši Zemi starat a chránit ji. Předškoláci pak jeli obohatit své vědomosti do Planetária v Ostravě, kde si mimo jiné prohlédli naši modrou planetu z jiné perspektivy a dozvěděli se o ní spoustu zajímavých věcí. Duben byl pro nás plný zážitků.

BŘEZEN 2019

Měsíc březen pro nás v Pohádce znamená začátek krásných jarních dní. Konečně si děti můžou do sytosti užít her na zahradě naší školky, výletů nebo procházek na blízká hřiště. My v Pohádce už tradičně vítáme jaro soutěží malých zpěváčků, Loutničkou. Na té jsem si opět mohli poslechnout ty nejšikovnější děti z naší školky při zpěvu lidových písniček. Na některých třídách se z dětí na chvilku stali malí vědci, proběhla  totiž akce s názvem „Primapokusy“. Některé třídy se vydaly na statek, aby se mohly podívat, jaká mláďátka už letos na jaře vykoukla na svět. Všechny děti se už těší ze sluníčka a pomalu se připravují na Velikonoce.

 

ÚNOR 2019

Únor patří tradičně karnevalovým oslavám. Všechny naše pohádkové třídy zdobila karnevalová výzdoba, děti pomáhaly při zdobení, třeba vyráběly řetězy z barevného papíru. Na třídách probíhaly karnevalové reje, ať už dopoledne s paní učitelkou, nebo odpoledne i s rodiči. Ani letošek není výjimkou – maminky se opět překonaly a vymyslely nádherné kostýmy nejen pro děti, ale mnohdy i pro sebe a tatínka. Po třídách se procházeli princezny, čarodějové, superhrdinové, kočky, myšky, tančili, soutěžili, mlsali dobroty, které opět připravily šikovné maminky a dobře se bavili. Doufáme, že jste se také karnevaly užili tak jako my a všem, kteří se zapojili do příprav, moc děkujeme!

Ač je únor nejkratší měsíc v roce, stihli jsme toho ještě víc. Proběhl lyžařský kurz ve Ski areálu na Bílé pro všechny malé lyžaře. Děti tak čekalo zábavných, ale i náročných pět dní, kdy se během dopoledne seznamovaly se základy lyžování.

Naší školku také navštívilo divadlo Letadlo, které se tentokrát vzalo děti na Výpravu za ledním medvědem na severní pól – už se těšíme, kam s nimi vyrazíme příště.

Únor rychle utekl a my už nedočkavě vyhlížíme jarní dny plné sluníčka.

LEDEN 2019

Rok 2019 jsme u nás ve školce Pohádka přivítali radostně. Všichni se moc těšili po vánočních prázdninách do školky na nové hračky od Ježíška a určitě i na své paní učitelky a kamarády.

Protože počasí moc nepřálo procházkám a hrám na zahradě, měli jsme nabitý program, aby se děti nenudily. Na začátku ledna se děti dozvídaly o tradicí Tří králů, učily se tříkrálovou koledu. Učily se o tom, jak se žije na  severním a jižním pólu, kdo si staví iglú a proč mají polární zvířata bílý kožíšek a třeba si vyzkoušely, jak se takové iglú staví.

Vyráběli jsme dobroty pro ptáčky a když nám čistý vzduch dovolil, chodili jsme jim sypat do krmítka.

Navštívila nás také jedna z maminek s kolegyní, které pracují na Lesní správě. Dětem povyprávěly o všem živém, co žije v našich lesích, děti měly možnost shlédnout a osahat paroží nebo třeba kožky zvířat – moc oběma děkujeme za krásnou besedu.     Leden nám v Pohádce utekl jako voda.

 

PROSINEC 2018

Prosinec je pro nás ve školce ten nejkouzelnější měsíc v celém roce. Děti pilně trénovaly na vánoční besídky nebo vystoupení, ať už pro babičky a dědečky v domově pro seniory, nebo v Adventním městečku na místeckém náměstí. Hned na začátku prosince nás čekala mikulášská nadílka – navštívil nás Mikuláš s čertem a andělem, kteří se přišli přesvědčit o tom, že u nás ve školce nikdo nezlobí a že si všichni zaslouží sladkou odměnu. Všem dětem se čert a andílek líbili tak moc, že jsme si na některých třídách udělali dokonce andělský a čertí den. Vánočně naladit nás přijelo také Divadlo Úsměv s pohádkou o tom, jak slaví Vánoce zvířátka v lese a Krakonoš. A protože děti byly celý rok moc a moc hodné, navštívil nás také Ježíšek a přinesl všem dětem do tříd krásné dárečky. Přejeme Vám veselé Vánoce a vše nejlepší v novém roce!

 

LISTOPAD 2018

Během listopadu jsme prožili řadu krásných dní. Některé třídy oslavily svátek Dušiček či Halloween strašidelným dopolednem ve školce. Sychravé podzimní dny si děti mohly zpříjemnit podzimní dílnou s maminkou, tatínkem nebo třeba babičkou. Děti z Myšky, Berušky a Pejska navštívily Městskou knihovnu a za dětmi ze Zajíčka dokonce paní knihovnice přišla na návštěvu a přečetla jim pěknou pohádku. Na třídách se všichni pomalu chystají na vánoce a připravují dárečky pro své blízké. Některé děti si tak třeba poprvé vyzkoušely práci s keramickou hlínou. A co vyráběly? To je zatím tajemství. Užily jsme si také den plný relaxace s muzikoterapií a na konci měsíce mohly předškolní děti předvést, co už umí do školy, na již tradiční akci s názvem „Maminko, tatínku, podívej se, co už dokážu“.

ŘÍJEN 2018

V měsíci říjnu jsme se opět nenudili. Děti se naučily spoustu nových a zajímavých věcí – například o ovoci a zelenině. Na některých třídách se dokonce pekl štrůdl, jinde se vyráběl ovocný salát, děti rozpoznávaly ovoce podle chuti, vůně nebo hmatu. Naši školku navštívilo divadlo a děti tak mohly zhlédnout krásný podzimní příběh. V říjnu se k nám navíc přišla podívat paní veterinářka, která přišla předškolákům povykládat o tom, jak se správně starat o domácí zvířátka a co obnáší práce zvěrolékaře. Na konci měsíce jsme prožili krátké dvoudenní prázdniny na našem odděleném pracovišti a teď vzhůru do barevných podzimních dnů.

ZÁŘÍ 2018

Začalo září a s ním nový školní rok. Děti  se už určitě těšily po prázdninách na paní učitelky i své oblíbené hračky. Některé šly poprvé do školy, objevovaly svou novou  třídu a seznamovaly se s kamarády.  Hráli jsme veselé seznamovací hry, učili se o pravidlech, jak se ve školičce správně a bezpečně chovat. A protože září přineslo i řadu krásných dnů, trávili jsme je co nejvíce času venku. Děti si dosyta užily na průlezkách, pískovištích a koloběžkách, prozkoumávali jsme celou zahradu i blízká hřiště. Přejeme všem pohádkově krásné podzimní dny!